Jesteś tutaj

VI Wojewódzki Przegląd Musztry

23 marca 2023 r. w Zespole Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy odbył się VI Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Mundurowych pod honorowym patronatem Starosty Inowrocławskiego Wiesławy Pawłowskiej i Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty Marka Gralika.
W rywalizacji wzięło udział sześć drużyn, dwie z Zespołu Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy, drużyny Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Kościelcu, Zespołu Szkół Niepublicznych w Gąsawie, Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Inowrocławiu, Zespołu Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego w Radziejowie.
Zmagania młodzieży odbywały się w trzech kategoriach: musztra pojedynczego kadeta, musztra drużyny i musztra paradna drużyny. Wszystkie szkoły zaprezentowały wysoki poziom, a przygotowane przez nich układy były nie tylko profesjonalne, ale i bardzo widowiskowe. Jury miało niełatwe zadanie, a zmagania oceniali: Starosta Inowrocławski Wiesława Pawłowska, Skarbnik Powiatu Inowrocławskiego Beata Zimon – Plaskota, Sekretarz Powiatu Inowrocławskiego Aleksandra Szubarga, Naczelnik Wydziału Edukacji, Sportu i Zdrowia w Inowrocławiu Beata Kowalska oraz zastępca Agnieszka Krysiak, starszy wizytator Sławomir Koniczyński, młodszy aspirant Maciej Hopcia, podkomisarz Paweł Kazubowkski, aspirant Robert Ziętara, Wiceprezes Miejsko – Gminnych Związków Ochotniczych Straży Pożarnych Krzysztof Wach, podpułkownik Grzegorz Rybiński, podpułkownik Arkadiusz Senski, porucznik Marcin Szkudlarek, porucznik Bartosz Ziętara.

Zwycięzcami tegorocznej edycji przeglądu musztry zostali: drużyna nr 1 z ZS w Kruszwicy, która zajęła pierwsze miejsce i weźmie udział w ogólnopolskim przeglądzie w Zakopanem, na drugiej pozycji uplasowała się drużyna ZS w Kościelcu, na trzecim miejscu podium stanęli kadeci z ZSM w Radziejowie. Mateusz Kapela z ZS w Kruszwicy został najlepszym dowódcą przeglądu.
Dyrektorem ZS w Kruszwicy, który cyklicznie organizuje imprezę, jest pani Halina Stajszczak. W przygotowanie zaangażowani byli: p. Małgorzata Luzak, p. Jerzy Ćwikła, p. Rafał Kostrzak. P. Piotr Wójciak, za poczęstunek dla gości odpowiadali p. Magdalena Ciba i p. Krzysztof Krawczak.

Galeria: 

Copyright © 2013 ZSP Kruszwica