Jesteś tutaj

Dzień Zawodowca

29 lutego 2020r. Zespół Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy po raz kolejny zorganizował tzw. Dzień Zawodowca. Do szkoły zaproszono ósmoklasistów i ich rodziców, aby zaprezentować im ofertę edukacyjną szkoły i pomóc w wyborze ścieżki zawodowej. Doradca zawodowy p. Alicja Walczak przedstawiła zebranym zasady funkcjonowania obecnego systemu edukacyjnego, trendy na rynku pracy i ofertę szkoły, która stara się wychodzić im naprzeciw. Gośćmi specjalnymi spotkania byli rodzice uczniów „Kazika”, absolwenci szkoły i pracodawcy, u których młodzież dobywa praktyki zawodowe. Podzielili się oni swoimi refleksjami i doświadczeniami ze współpracy ze szkołą. Uczniowie klasy IaT, pod okiem swojego wychowawcy prof. Jerzego Ćwikły, przygotowali dla zebranych widowiskowy pokaz musztry. Z kolei prof. Łukasz Sochowski zadbał o wrażenia muzyczne. Po spotkaniu zebrani udali się na poczęstunek przygotowany przez prof. Magdalenę Wrzesień-Cibę oraz uczniów technikum żywienia. Przedstawiciele poszczególnych kierunków, podczas indywidualnych rozmów przy stoiskach oraz w salach lekcyjnych, zapoznawali przybyłych gości z charakterystyką reprezentowanych przez nich zawodów.

Galeria: 

Copyright © 2013 ZSP Kruszwica