Jesteś tutaj

Obóz przysposobienia obronnego

3.06.2019 r. na terenie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy rozpoczął się obóz przysposobienia obronnego uczniów klas mundurowych, organizowany przez kadrę Akademii Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, przygotowany dla szkół współpracujących z uczelnią. W zlocie w Kruszwicy uczestniczyły szkoły z Bierutowa, Kamiennej Góry oraz ZSP w Kruszwicy.
Już pierwszego dnia kadeci zostali wprowadzeni w zasady żołnierskiego zachowania, podstawy musztry oraz śpiewu piosenek wojskowych. Kolejne dni szkolenia były sprawdzianem ze strzelania, udzielania pierwszej pomocy, nauką współdziałania w grupie, a także doskonaleniem podstawowych czynności, takich jak: zasady taktyki ogólnej, łączności i wielu innych zagadnień, które z pewnością młodzi kadeci wykorzystają w swoich szkołach w przyszłości. Kadeci musieli też sprostać wyzwaniu, jakim była gra taktyczna „Lider”, której założeniem było wyłonienie najlepszej klasy mundurowej.
7 czerwca, na terenie Klubu Żeglarskiego LOK „Popiel” w Kruszwicy, odbyło się podsumowanie zlotu.

Galeria: 

Copyright © 2013 ZSP Kruszwica