Jesteś tutaj

XX Olimpiada Techniki Samochodowej

W tegorocznym XX półfinale Olimpiady Techniki Samochodowej, który odbył się 16 marca 2019, test pisało 411 uczniów ze 127 szkół, którzy przybyli pod opieką 134 nauczycieli. Półfinał olimpiady, jak co roku, odbył się w gmachu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej (SiMR). Przed pisaniem testu odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział uczniowie i ich opiekunowie oraz przedstawiciele uczelni i komitetu organizacyjnego olimpiady. Naszą szkołę reprezentowali: Dominik Trzeciaki i Dawid Pędziński oraz opiekunowie Maciej Lorowicz oraz Wojciech Świercz
Przedmiotem II etapu olimpiady, przeprowadzonego 16 marca 2019 r. w Warszawie na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, był zestaw 40 pytań testowych obejmujących wiedzę podstawową (w tym: elektronika samochodowa, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, diagnostyka, podstawy budowy maszyn) oraz wiedzę specjalistyczną (budowa, diagnozowanie, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp. Po napisaniu testu uczestnicy zwiedzali laboratoria Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Galeria: 

Copyright © 2013 ZSP Kruszwica