Jesteś tutaj

Drużyna z "Kazika" na szkoleniu we Wrocławiu

Na początku czerwca uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy, po raz kolejny już wzięli udział w tygodniowym szkoleniu przysposobienia obronnego, organizowanym przez Akademię Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.
W szkoleniu uczestniczyło dziesięć najlepszych szkół z całej Polski, prowadzących klasy mundurowe. Tym razem obóz zorganizowany został na terenie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie (woj. dolnośląskie).
W trakcie obozu, kadeci brali udział w zajęciach, wykonywali wyznaczone zadania i zbierali punkty, które były zliczone na końcu zgrupowania. Drużyna z "Kazika" zajęła w tym roku II miejsce.
Kadra AWL zadbała, żeby wyjazd był atrakcyjny, a uczniowie mieli możliwość ocenić swą sprawność w trudnych warunkach. Zorganizowano np. wyprawę do lasu, gdzie do późnych godzin nocnych drużyny rywalizowały w grze taktycznej. Była ewakuacja rannych z pola walki, maskowanie, posługiwanie się karabinkiem ASG, szkice terenu, rozpalanie ogniska i pokonywanie przeszkody wodnej. Nocleg był pod rozgwieżdżonym niebem, a rano powrót do bazy.
Przez cały obóz dbano o kondycję młodych ludzi, stąd codzienna poranna zaprawa i marsze kondycyjne, biegi na orientację. Kadeci zdobywali też wiadomości. Szkolili się z zakresu łączności radiowej i przewodowej, czy programowania radiostacji.
Opiekunami młodzieży z ZSP były p. Jowita Szeliga i Agnieszka Ziętara.

Galeria: 

Copyright © 2013 ZSP Kruszwica