Jesteś tutaj

Ślubowali na sztandar szkoły

21 kwietnia 2018 r. u stóp legendarnej Mysiej Wieży uczniowie klas pierwszych Technikum Mundurowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kruszwicy złożyli ślubowanie. Na wzór przysięgi wojskowej przyrzekali godnie reprezentować szkołę, stać na staży honoru, prawdy, wolności, sprawiedliwości i dobra szkoły, przestrzegać zasad etyki oraz uniwersalnych wartości wynikających z najlepszych tradycji, szkoły oraz Narodu Polskiego. Tak doniosłemu wydarzeniu towarzyszyli znamienici goście, wśród których znaleźli się reprezentujący Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego pan Jacek Tarczewski, pani Mirosława Kucol – Wicestarosta Inowrocławski, Dariusz Kurzawa – Wicemarszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Bartosz Krajniak – Zastępca Burmistrza Kruszwicy, Robert Gołdecki – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu, Aleksander Budner- Przewodniczący Rady Miejskiej w Kruszwicy, podinspektor Jarosława Lisieckiego – Komendant Komisariatu Policji w Kruszwicy, major Marek Ryrzewski z 1 Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych w Inowrocławiu, Andrzej Sieradzki – Dyrektor Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia, Ryszard Greinert - prezes Miejskiej Organizacji Ligi Obrony Kraju w Kruszwicy, Macieja Banachowski – prezes Wojewódzkiego Zarządu WOPR, Bogdan Lipiński - prezes PTTK Kruszwica, Andrzej Kornaszewski – Komandor Klubu Żeglarskiego „POPIEL” Ligi Obrony Kraju w Kruszwicy.
Dyrekcja Szkoły serdecznie dziękuję wszystkim gościom za tak liczne przybycie. W szczególności dziękujemy Orkiestrze Wojskowej z Torunia na czele z kpt. Krzysztofem Żeleźkiewiczem za oprawę muzyczną.

Galeria: 

Copyright © 2013 ZSP Kruszwica