Jesteś tutaj

XIX Olimpiada Techniki Samochodowej

W tegorocznym XIX półfinale Olimpiady Techniki Samochodowej, który odbył się 17 marca 2018, test pisało 430 uczniów ze 137 szkół, którzy przybyli pod opieką 156 nauczycieli. Półfinał olimpiady, jak co roku, odbył się w gmachu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej (SiMR). Przed pisaniem testu odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział uczniowie i ich opiekunowie oraz przedstawiciele uczelni i komitetu organizacyjnego olimpiady. Naszą szkołę reprezentowali: Artur Wiśniewski i Dawid Pędziński oraz opiekunowie Maciej Lorowicz oraz Wojciech Świercz
Przedmiotem II etapu olimpiady, przeprowadzonego 17 marca 2018 r. w Warszawie na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, był zestaw 40 pytań testowych obejmujących wiedzę podstawową (w tym: elektronika samochodowa, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, diagnostyka, podstawy budowy maszyn) oraz wiedzę specjalistyczną (budowa, diagnozowanie, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp. Po napisaniu testu uczestnicy zwiedzali laboratoria Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Galeria: 

Copyright © 2013 ZSP Kruszwica