Jesteś tutaj

Uczniowie „Kazika” przygotowali barwne jasełka

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy postanowili szczególnie spędzić czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Przygotowali barwne jasełka, aby wystawić je dla najbardziej potrzebujących. Byli w Domu Pomocy Społecznej w Tarnówku oraz na spotkaniu wigilijnym zorganizowanym przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Kruszwicy przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Wybrali się też do DPS w Siemionkach, aby wprowadzić jego pensjonariuszy w świąteczny nastrój.
Wspólnie śpiewano kolędy, obdarowywano się słodkimi upominkami, a co najważniejsze, młodzi ludzie doświadczyli, jak wielką radość może dawać bycie blisko drugiego, często słabszego i potrzebującego człowieka.
Szczególną artystką, która towarzyszyła uczniom z "Kazika", była 10- letnia Patrycja Kujawińska z SP nr 1 w Kruszwicy, która w roli aniołka pięknie kolędowała.

Galeria: 

Copyright © 2013 ZSP Kruszwica