Jesteś tutaj

Mikołajkowy turniej szkół

7 grudnia 2017r. w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy świętowano Mikołajki. Jak co roku w hali sportowo- widowiskowej zorganizowano "Mikołajkowy turniej szkół". Najpierw rywalizowały drużyny klas III gimnazjalnych: Gimnazjum w Skulsku, Gimnazjum w Bachorcach, Gimnazjum nr 2 w Kruszwicy i Gimnazjum nr 1 w Kruszwicy, które wystawiło dwie drużyny. Następnie w szranki stanęli uczniowie "Kazika".
Zawody były emocjonujące, a konkurencje różnorodne. Były m.in. musztra na wesoło, umundurowanie członka drużyny na czas, rzut płytą CD do celu, czy ubijanie piany. Do trudniejszych zadań należało czytanie mapy i wyznaczanie tras.
W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła druga drużyna Gimnazjum nr 1 w Kruszwicy, na drugiej pozycji uplasowały się ekipy z Bachorc i pierwsza drużyna z Gimnazjum nr 1 w Kruszwicy, miejsce trzecie na podium zajęły ex aeqo Gimnazjum nr 2 w Kruszwicy i Gimnazjum w Skulsku.
Z klas "Kazika" najlepsza okazała się II LO, drugie miejsce wywalczyła drużyna z kl. IaT, a trzecie kl. IIa zsz.
Zwycięzcom został wręczony puchar, a wszyscy uczestnicy otrzymali mikołajowe słodycze.
Dyrekcja ZSP w Kruszwicy dziękuje wszystkim szkołom za przyjęcie zaproszenia i za wspaniałą zabawę.
Mikołajkowy turniej, jak co roku, poprowadził pan Jerzy Ćwikła, któremu pomagali pracownicy i uczniowie szkoły.

Galeria: 

Copyright © 2013 ZSP Kruszwica