Jesteś tutaj

Jak uczyć przedsiębiorczości i promować ekonomię społeczną?

30 października uczennice kl. IIb T Joanna Radzińska i Natalia Kuls wraz z doradcą zawodowym p. Moniką Stanek uczestniczyły w konferencji poświęconej roli edukacji nieformalnej i pozaformalnej w nauczaniu przedsiębiorczości i promocji ekonomii społecznej. Konferencja odbyła się w Wyższej Szkole Gospodarki w Inowrocławiu, a jej organizatorem był Instytut Dziedzictwa Kruszwicy. Otwarcia dokonał Waldemar Andrzejewski, pracownik WSG oraz Kujawsko-Pałuckiego Centrum Ekonomii Społecznej. Amerykański system edukacji przedstawiła Hannah Rayburn (USA), serbski - Masa Pavicevic (Serbia), a hiszpański Ana Taxonera Rodriguez oraz Estefania Deniz Fuentes (Hiszapnia). Polski model edukacji młodych zaprezentowały: Monika Stanek - doradca zawodowy w ZSP w Kruszwicy oraz Dominika Biały - pedagog MOW w Kruszwicy. Tematykę edukacji dorosłych przedstawiła nam Jadwiga Gralak studentka Uniwersytetu III Wieku. O organizacjach pozarządowych i programie "Młodzież w działaniu" w nauczaniu przedsiębiorczości i promocji ekonomii społecznej mówiła Dorota Pronobis.
Podczas konferencji uczniowie uczestniczyli w dyskusjach grupowych prowadzonych przez moderatorów, wymieniali swoje poglądy na temat rynku pracy w Polsce oraz zastanawiali się jak najlepiej przygotować młodzież do rozpoczęcia kariery zawodowej.

Copyright © 2013 ZSP Kruszwica